یکی از راهکارهای محافظت از زمین ها و ایجاد مرزبندی محافظت سازی با استفاده تولید فنس که نوعی توری حصاری است . این محافظت از زمان های گذشته دربین مردم مرسوم بوده کسانی که زمین های کشاورزی خود را با استفاده از بوته درختان خاردار برای حفاظ کشی استفاده می کردند.


یکی از راه کارهای مرزبندی و ایجاد مانع حصارکشی می باشد. بستن حصار از دیرباز با سنگ و چوب مرسوم بوده و در زمان های نه چندان دور از پرچین های طبیعی که از درختان تیغ دار و گیاهان ایجاد می کردند عملیات حصار کشی صورت می گرفت.قالبا این حصارکشی های امنیت کامل و دوام و عمر مناسب یک حصار با کیفیت را نداشت و پس از چندی کارایی خود را از دست می داد .امروزه روش هایی متفاوتی متداول گشته است که نه تنها موجب گشته عمر حصار بیشتر گردد بلکه کارایی – هزینه ساخت و کیفیت را بسیار مطلوب تر نموده است.


اما این راهکار مقاومت کارایی چندانی نداشت و به عنوان یک حفاظ همیشگی قابلیت استفاده طولانی مدت را نداشت و امنیت را برای صاحبان حفظ نمیکرد. اما با گذشت زمان و با روی کار آمدن تولید فنس با استفاده از توری گالوانیزه ،توری هایی با مقاومت و دوام بالا جایگزین روش های قدیمی شدند. و تولید فنس جایگزینی شد برای راه حل های گذشته که برای محافظت استفاده می شد.این توری ها جنسی از گالوانیزه و یا فولاد زد زنگ دارند،تولید فنس به این صورت است که توری هایی با بافت های مختلف تولید میشود و کارایی متفاوتی دارند. تولید فنس باعث میشود شما کاری با کیفیت بالا،زد زنگ و زد رطوبت با نصبی راحت داشته باشید. تولید فنس اگر با کیفیت بالا انجام شود،با جنس مقاومی که دارد، میتواند تا ۵۰ سال مقاومت کند.


توری حصاری زنجیری از معروف ترین و محبوب ترین انواع توری های حصاری به شمار می رود که علاوه بر حصارکشی در موارد عمومی بسیار زیادی کاربرد دارد. توری حصاری زنجیری تار و پود نداشته وبه دلیل نوع بافت آن و لینک شدن سیم های تشکیل دهنده توری از عرض با نام توری زنجیری معروف می باشد.
توری حصاری زنجیری به عنوان یک محافظ دارای مقاومتی طولانی و قابلیت نصب آسان و دارای امنیتی بالا می باشد . جنس سیم تشکیل دهنده توری های حصاری زنجیری از گالوانیزه گرم می باشد که دارای روکشی از فلز روی هستند که باعث ضد زنگ بودن توری حتی بعد از ۵۰ سال مصرف در طبیعت و جو رطوبتی می باشد.


از توری حصاری زنجیری برای تعیین مرزهای املاک شخصی افراد و محصور کردن حیوانات – محوطه های ورزشی و مراکز نظامی و فرودگاه ها استفاده می شود. طول رول های توری حصاری زنجیری بسته به درخواست از ۵ متر الی ۲۵ متر طول قابل تولید بوده و همچنین تنوع عرضی از ۵۰ سانتیمتر الی ۴ متر قابل عرضه می باشد.


تنوع ضخامت مفتول :۴ mm – ۳٫۵۰mm – ۳mm – ۳٫۸mm – ۲٫۵mm – ۲٫۴۱mm
تنوع چشمه توری حصاری زنجیری: ۲cm – ۳cm – ۴cm – ۵cm – ۶cm -۶,۵cm – ۷cm


از کاربردهای دیگر توری زنجیری استفاده از آن برای حفظ ایمنی کارگران هنگام عملیات های ساختمانی در مقابل سقوط از ارتفاع می باشد.


گاهی تولید فنس با استفاده از مواد پلی اتیلن انجام میشود که معمولا برای حصار کشی موقت انجام میشود،این توری ها به دلیل وجود مواد ضد ماورابنفش و uv تا حدود ۵سال مقاومت دارند. مقاومت فنس ها با توجه به جنس آنها متفاوت است. فنس هایی که از جنس فولاد زد زنگ و یا جنس خاصی از استیل هستند بسیار مقاوم هستند اما برای استفاده هایی مانند حصار کشی باغ یا ورزشگاه ها به دلیل هزینه بالای آن مناسب نیستند.
ما باید فنس ها را با توجه به نیاز برای امنیت و جنس آنها برای مصرف انتخاب کنیم. در تولید فنس قطر مفتولی که از آن استفاده میکنند متفاوت است،همچنین برای اینکه بتوانید سفارش مورد نیاز خود را ثبت کنید باید عرض فنس دلخواه خود را بدانید. برای آگاهی از قیمت فنس در بازار قیمت توری حصاری و توری گابیون و .. می توانید به ایران توری مراجعه نمایید.

https://irantoori.com