۱۳۹۲/۱۱/۲
یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۹۳ از تصویب بندی از لایحه بودجه در جلسه صبح امروز این کمیسیون خبر داد که بر اساس آن تسهیلات ۱۱ هزار میلیاردی بانک‌های عامل برای خرید گندم از کشاورزان در سال ۹۳ اختصاص می‌یابد.
به گزارش بنکر (Banker)، اسماعیل جلیلی با اعلام این خبر به ایسنا گفت: به موجب بند «ب» تبصره 11 ماده واحده لایحه بودجه، در اجرای قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی، بانک مرکزی از طریق بانک‌های عامل مکلف است با معرفی دستگاه اجرایی ذیربط، تسهیلات لازم را برای خرید گندم تولید داخل تا سقف 11 هزار میلیارد تومان از محل منابع داخلی بانک‌ها قبل از شروع فصل برداشت در اختیار شرکت بازرگانی دولتی ایران و کارخانه‌های آرد و سیلوداران بخش خصوصی و شرکت تعاونی روستایی قرار دهد. به موجب این مصوبه، کارخانه‌ها و شرکت‌های مذکور موظفند تسهیلات دریافتی را برای خرید گندم به مصرف رسانده و در موعد مقرر بازپرداخت کنند.
به گفته جلیلی، پیش از این دولت در لایحه پیشنهادی خود رقم این تسهیلات را تا سقف 7000 میلیارد تومان پیش‌بینی کرده بود که کمیسیون تلفیق با مصوبه امروز خود این رقم را تا 11 هزار میلیارد تومان افزایش یافت.