آیا میدانید؟ پاکدل هاست فقط سرویس اختصاصی دارد.

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: قارچ کش کاپتان نام تجاری ارتوساید

 1. Top | #1

  تاریخ عضویت
  Oct 2013
  عنوان کاربر
  صاحب فروم
  ميانگين پست در روز
  0.08
  محل سکونت
  شهرستان سیمرغ
  نوشته ها
  317
  تشکرها
  102
  تشکر شده 184 بار در 169 ارسال

  پیش فرض قارچ کش کاپتان نام تجاری ارتوساید

  قارچ کش کاپتان در بازار با نام تجاری ارتوساید (wp50% )وجود دارد

  اين قارچ کش داراي خواص پيشگيري و معالجه كننده است.
  سم پاشی با این قارچ کش باعث بهبود رنگ و زیبایی میوه ها می‌شود.
  دارای ایمنی بالا برای پستانداران و دارای سمیت کمی می‌باشد.
  كاپتان قارچ‌کش حفاظتی از گروه فتالیمیدها بوده كه به صورت پودر قابل اختلاط با آب برای کنترل طیف وسیعی از قارچ‌ها استفاده می‌شود.کاپتان یکی از قارچ‌کش‌های پرکاربرد حفاظتی با طیف اثر گسترده است که برای کنترل بسیاری از بیماری‌های قارچی درختان میوه، گیاهان زراعی و سبزیجات قابل کاربرد می‌باشد.قارچکش کاپتان ترکیبی از گروه کاربوکسیدها است که به عنوان یک قارچ‌کش با خواص پیشگیری کنندگی و معالجه کنندگی از آن استفاده می‌شود.کاپتان در کلیه مواردی که مخلوط بردو و ترکیبات مسی به كار می‌روند مؤثر است و در بسیاری موارد بهتر از ترکیبات مسی نتیجه می‌دهد.كاپتان در رنگ و زیبایی میوه ها اثر مطلوب دارد و درختانی که با كاپتان سمپاشی می‌شوند میوه های خوش رنگ‌تری می‌‌دهند. این موضوع مخصوصاً در سیب، گلابی، هلو و زردآلو قابل توجه می‌باشد.

  موارد مصرف قارچکش کاپتان
  این قارچ‌کش موارد مصرف مختلفی دارد مانند: ضدعفونی بذر، سمپاشی اندام‌های هوایی، ضدعفونی بذور داخل جعبه های مخصوص کاشت، سمپاشی بعد از برداشت، ضدعفونی خاک قبل از کاشت و ضدعفونی قطعات سیب زمینی. برای مصرف این قارچکش حتما باید قبل از بوجود آمدن علائم بیماری آن را بکار برد.
  بذور ضد‌عفونی شده توسط این قارچکش را نباید به مصرف خوراکی رساند. این قارچکش با ترکیبات قلیایی سازگاری ندارد و با روغن ها قابل اختلاط نیست. اگر بعد از یک سمپاشی روغنی تابستانه مصرف شود باعث سوزندگی و خسارت به برگها و میوه ها می‌شود.
  این قارچ‌کش را می‌توان روی بادام، سیب، زردآلو، گیلاس، انگور، شلیل، هلو، گیاهان زینتی، گلابی، گوجه، توت فرنگی، گوجه‌فرنگی و بر علیه بیماری های مختلف قارچی می‌توان مصرف نمود. از این ترکیب برای ضدعفونی بذر نیز می‌توان استفاده کرد .
  بیشترین کاربرد آن برای کنترل بیماری‌های درختان میوه دانه دار مانند سیب و هسته دارها می‌باشد.
  در مورد بیماری‌های قارچی مثل: لکه سیاه سیب(اسكب) و آنتراکنوز درختان میوه دانه‌دار، غربالی شدن، پیچیدگی برگ هلو (لب شتری)، پوسیدگی قهوه‌ای درختان میوه هسته‌دار و پوسیدگی قهوه‌ای میوه مرکبات، سفیدک درونی و پوسیدگی سیاه درختان انگور، بلایت دیررس سیب زمینی و گوجه فرنگی، بلایت آلترناریایی و لكه برگی هویج، سفیدک درونی و آنتراكنوز كدوئیان، بیماری‌های لکه برگی گیاهان زینتی آنتراكنوز و لکه برگی گوجه فرنگی، بیماری‌های برگی چمن و بیماریهای ناشی از بوتریتیس. این قارچ‌كش همچنین جهت ضدعفونی بذور و ریشه گیاهان علیه قارچ‌های پیتیوم، فوما، ریزوکتنیا و … روی گیاهان زینتی، صیفی، سبزی، گیاهان دانه روغنی و سایر گیاهان زراعی استفاده می‌شود.

  نکاتی پیرامون مصرف قارچ کش کاپتان :
  فاصله آخرین سمپاشی تا برداشت محصول 10 روز است.
  كاپتان به جز سفيدك‌ های سطحي و زنگها ساير بيماريهاي قارچي را كنترل مي‌كند. باید به محض پیدا شدن اولین آثار بيماري، سم پاشی انجام شود و به فاصله 10 روز، دو الی سه بار تکرار شود.

  طریقه مصرف قارچ کش کاپتان :
  طریقه استفاده سم کاپتان به طور معمول به ميزان 2/5 در هزار بر روي اندامهاي هوايي و براي ضدعفونی بذور به نسبت 2 تا 5 در هزار توصیه می‌شود.
  از کاپتان به روش‌های بذر مال و یا حل کردن در آب هنگام آبیاری و یا مخلوط کردن با خاک استفاده می‌شود .

  برای کاشت گیاهان پیازی قبل از کاشت پیاز آنها را برای چند دقیقه در محلول کاپتان قرار دهید و سپس بکارید. و سپس می‌توانید دوباره با کاپتان آبیاری نمایید .در روش مخلوط کردن با خاک ابتدا قارچ کش را روی بستر بریزید یا با خاک مخلوط کنید و سپس آبیاری نمایید. در صورتی که بذر می‌کارید بهتر است که با استفاده از کاپتان آلودگی احتمالی در آینده را کاهش دهید و بعد از مخلوط کردن کاپتان با بذر, بذر‌ها را بکارید .

  زمان استفاده از قارچ کش کاپتان :
  زمان سمپاشی نیز صبحگاهان یا عصر ها که روزنه‌های برگ‌ها باز هستند و دمای هوا خنک تر است و نیز عدم سمپاشی در هوای بادی و بارانی که امکان هدر رفت و عدم پوشش مناسب و نیز شستشوی سم وجود دارد را باید لحاظ کرد.
  منبع دانش سبز
  یاد گرفتم که
  1.با احمق بحث نکنم و بگذارم در دنیای احمقانه خویش خوشبخت زندگی کند
  2.با وقیح جدل نکنم چون چیزی برای از دست دادن ندارد و روحم را تباه میکند
  3.از حسود دوری کنم چون حتی اگر دنیا را به او تقدیم کنم باز هم از من بیزار خواهد بود
  4.تنهائی را به بودن جمعی که به ان تعلق ندارم ترجیح میدهم

 2. Top | #2

  تاریخ عضویت
  Oct 2013
  عنوان کاربر
  صاحب فروم
  ميانگين پست در روز
  0.08
  محل سکونت
  شهرستان سیمرغ
  نوشته ها
  317
  تشکرها
  102
  تشکر شده 184 بار در 169 ارسال

  پیش فرض پاسخ : قارچ کش کاپتان نام تجاری ارتوساید

  قارچ کش کاپتان


  کاپتان سرای سپند یکی از قارچ‌کش های حفاظتی با طیف اثر گسترده است که برای کنترل بسیاری از بیماری های قارچی درختان میوه، گیاهان زراعی و سبزیجات قابل کاربرد می‌باشد.
  سم کاپتان چیست؟

  کاپتان یکی از بهترین و موثرترین قارچ کش هایی است که تاکنون ساخته شده است و چون برای مبارزه با بیماری های گیاهی متعددی به کار می‌رود به آن قارچ کش معجزه آسا نیز می‌گویند.
  کاپتان قارچ کشی حفاظتی از گروه فتالیمیدها بوده که بصورت پودر قابل اختلاط با آب مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  سم کاپتان برای چیست؟

  کاپتان یک سم قارچ کش از گروه فتالیمیدها با اثرات حفاظتی – درمانی برای طیف وسیعی از بیماری های قارچی در گیاهان مختلف است. این سم که با نام ارتوساید نیز در بازار شناخته می‌شود باعث زیبایی و خوش رنگ تر شدن میوه ها می‌شود که این مسئله در میوه های سیب, گلابی, هلو و زرد آلو ملموس تر است.
  موارد مصرف قارچ کش کاپتان

  کاپتان در کلیه مواردی که مخلوط بر دو و ترکیبات مسی به کار می‌روند موثر است و در بسیاری موارد بهتر از ترکیبات مسی نتیجه می‌دهد.
  خواص سم کاپتان زیاد است و موارد مصرف مختلفی از جمله ضدعفونی بذر, سم پاشی اندام های هوایی, ضدعفونی بذور داخل جعبه های مخصوص کاشت, سم پاشی بعد از برداشت, ضدعفونی خاک قبل از کاشت و ضد عفونی قطعات سیب زمینی دارد.
  برای مصرف این قارچ کش حتما باید قبل از بوجود آمدن علائم بیماری آن را بکار برد.
  بیشترین کاربرد قارچ کش کاپتان برای کنترل بیماری های درختان میوه دانه دار مانند سیب و هسته دار ها می‌باشد. این قارچ کش را میتوان روی بادام, پسته, گردو, سیب, زردآلو, گیلاس, انگور, شلیل, هلو, گیاهان زینتی, گلابی, گوجه و توت فرنگی استفاده کرد.
  از دیگر خواص قارچ کش کاپتان می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • سم سیستمیک با اثرات حفاظتی و درمانی
  • اثر ممانعتی از تقسیم سلولی قارچ
  • جاذب از طریق ریشه و برگ گیاهان

  قارچ کش کاپتان برای گیاهان آپارتمانی

  یک قاشق چای‌خوری از قارچ‌کش کاپتان را در یک و نیم لیتر آب حل کرده و در سه نوبت هر ۱۴ روز یکبار بر برگ‌ها, تنه و ساقه گیاه بپاشید و مقداری نیز به خاک بدهید.
  قارچ کش کاپتان برای کاکتوس

  برای گیاهان آپارتمانی و کاکتوس بیشتر از قارچ کش هایی مانند مانکوزب, کاربندازیم, کاپیتان, پرویکور, توپسین و بنومیل استفاده می‌شود. شما عزیزان با توجه به بیماری گیاه خود و پس از مشورت با کارشناسان ما می‌توانید قارچ کش مورد نیاز کاکتوس خود را تهیه نمائید. شما عزیزان می‌توانید از قارچ کش کاپتان آریاشیمی ۱۰۰ گرم نیز استفاده نمائید.
  قارچ کش کاپتان برای سانسوریا

  بهترین سم قارچ کش کاپتان برای گیاهان آپارتمانی از جمله سانسوریا, قارچ کش کاپتان ۵۰ درصد سرای سپند می‌باشد.
  طریقه مصرف قارچ کش کاپتان

  قبل از مصرف بسته محتوی سم را تکان دهید, ابتدا نصف مخزن سم پاشی را پر از آب نموده و سپس مقدار توصیه شده را درون مخزن ریخته و مابقی آب را به آن بیافزایید.
  دوره کارنس قارچکش کاپتان

  فاصله اخرین سم پاشی بوسیله قارچ کش سرای سپند تا برداشت محصول ده روز می‌باشد.
  احتیاطات لازم

  هنگام سم پاشی از خوردن و آشامیدن خودداری کنید. از تماس سم با پوست و چشم جلوگیری کرده و از لباس های محافظ مثل دستکش، ماسک، عینک، چکمه و روپوش استفاده کنید. هرگز در جهت باد و یا به تنهایی سم پاشی نکنید. پس از سم پاشی دست و صورت خود را با اب و صابون شسته و لباس ها را تعویض نمایید.
  این سم برای آبزیان خطرناک است. از آلوده ساختن منابع طبیعی و آب ها باسم اجتناب پرهیزید. از مصرف ظروف آفت کش جدا خودداری کنید و ظروف خالی را طبق مقررات ملی دفع نمایید.
  قابلیت اختلاط سم کاپتان

  کاپتان با مواد قلیایی، روغن ها و فرمولاسیون های امولسیون پاراتیون، آبامکتین غیرقابل اختلاط است. چون کاپتان یک قارچ کش تماسی است و ورود آن به داخل بافت گیاه ایجاد گیاهسوزی شدید می‌کند، بنابراین به دنبال اختلاط با روغن ها و کودهای مایع این نفوذ تسهیل شده و منجربه گیاهسوزی شدید می‌شود.
  سمیت برای محیط زیست و عوارض سم کاپتان

  دام و طیور را قبل از سم پاشی از محل دور نمایید. از پرای دام در نواحی تازه سمپاشی شده جلوگیری کنید. از آلودگی آب های اشامیدنی جاری و راکد و زیر زمینی به آفت کش بیولوژیک و محلول آفت کش اکیدا خودداری نمایید.
  از شست و شوی دستگاه سمپاشی نزدیک رودخانه و آب جاری خودداری نمایید.
  علائم مسمومیت سم کاپتان ۵۰ درصد

  علائم مسمومیت کاپتان, دوبینی, سرگیجه و تهوع می‌باشد.
  کمک های اولیه

  در صورت بروز مسمویت فورا شخص را به پزشک رسانده و بسته سم را نشان دهید.
  پادزهر کاپتان سرای سپند

  دیازپام پادزهر واقعی نیست و فقط سیستم اعصاب مرکزی را تسکین می‌دهد.
  شرایط نگهداری

  قارچ کش کاپتان سرای سپند را دور از دسترس حیوانات و در بسته بندی اصلی و در انبارهای درب بسته بدور از آفتاب و رطوبت و مواد غذایی انسان و دام نگهداری کنید.
  درجه حرارت نگهداری ده الی سی و پنج درجه سانتی گراد می‌باشد.

  موارد،میزان و زمان مصرف

  مقدار مصرف
  نوع آفت نوع محصول
  ۳ در هزار
  لکه سیاه
  سیب
  ۳-۳/۵ در هزار
  پیچیدگی برگها
  هلو
  ۳ در هزار
  بیماری غربالی
  درختان میوه
  ۲ در هزار
  بوته میری
  نخود
  ۳ در هزار
  سفیدک دروغی
  مو
  ۷/۲ گرم در متر مربع
  مرگ گیاهچه درختان
  درختان جنگلی
  توجه:
  به خاطر داشته باشید که بهترین زمان استفاده از قارچ کش کاپتان قبل از بوجود آمدن علائم بیماری است.

  طریقه استفاده از قارچ کش کاپتان

  مقدار مصرف این سم برای سمپاشی اندامهای هوایی ۵/۲ در هزار و برای ضد عفونی بذور به نسبت ۲ تا ۵ در هزار است.
  مقدار مصرف این سم برای پوسیدگی ریشه و طوقه و مرگ گیاهچه در گیاهان زینتی و درختان جنگلی ۷.۵ تا ۱۰ گرم در متر مربع است که باید قبل از کاشت با خاک تا عمق ۱۰ سانت مخلوط شود.
  برای کنترل لکه سیاه سیب و بیماری غربالی در درختان میوه سردسیری مقدار مصرف این سم ۳ در هزار و برای پیچیدگی برگ هلو ۳.۵ در هزار است.
  منبع سپاهانسم  یاد گرفتم که
  1.با احمق بحث نکنم و بگذارم در دنیای احمقانه خویش خوشبخت زندگی کند
  2.با وقیح جدل نکنم چون چیزی برای از دست دادن ندارد و روحم را تباه میکند
  3.از حسود دوری کنم چون حتی اگر دنیا را به او تقدیم کنم باز هم از من بیزار خواهد بود
  4.تنهائی را به بودن جمعی که به ان تعلق ندارم ترجیح میدهم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کلیه حقوق مادی و معنوی برای انجمن گفتگوی کشاورزان محفوظ می باشد .
پشتیبانی و هاستینگ : پاکدل هاست
انجمن گفتگوی کشاورزان ایران در آبان ماه 1392 فعالیت خود را آغاز نمود. انجمن گفتگوی کشاورزان ایران مفتخر است که توسط سرورهای پرقدرت پاکدل هاست پشتیبانی می شود.