آیا میدانید؟ پاکدل هاست فقط سرویس اختصاصی دارد.

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: نحوه نگهداری از مبلمان چوبی

 1. Top | #1

  تاریخ عضویت
  Feb 2017
  عنوان کاربر
  عضو عادی
  ميانگين پست در روز
  0.01
  سن
  33
  نوشته ها
  25
  تشکرها
  0
  تشکر شده 50 بار در 25 ارسال

  پیش فرض نحوه نگهداری از مبلمان چوبی

  مبلمان یکی از مهم ترین اکسسوری ها در دکوراسیون داخلی منزل به شمار می آید که اگر شما در نگهداری و مراقبت از آن کوشا باشید ، این سرمایه سال ها برای شما ماندگار است. برای نگهداری این عنصر مهم ، نکاتی را برایتان شرح می دهیم.در دکوراسیون خانه، مبلمان چوبی در مقابل رطوبت و دمای زیاد حساس است؛ از این رو قبل از گذاشتن مبلمان، عوامل محیطی خانه را مد نظر بگیرید، برای مثال اگر مبلمان برای مدت زیادی در معرض تابش مستقیم نور خورشید یا حرارت یک منبع گرمایشی قرار بگیرد ، ممکن است ترک بردارد یا رنگ سطوح آن برود. رطوبت شدید ممکن است موجب باد کردن مبل شود. برای اینکه از جلوه مبلمان در طراحی داخلی محافظت کنید، باید به نکاتی توجه کنید:– با یک پارچه نرم و تمیز چوب را مالش دهید (واکس زدن یا صرفا برای گردگیری).
  -برای زدودن ذرات خراش*دهنده، هرچند وقت یکبار گردگیری کنید. برای گردگیری مبل، آن را از جایش بلند کنید ، مبلمان را در جایش نکشید. برای زدودن گرد وخاک و غبار روزانه، یک پارچه تمیز را با یک مایع اسپری مرطوب کنید زیرا پارچه خشک و نو ممکن است در روکار، خراش*های ریزی ایجاد کند.
  -هر چند وقت یک بار از واکس مخصوص چوب برای جلوه دار شدن این اکسسوری استفاده کنید. برای این کار از دو پارچه استفاده کنید، یکی برای زدودن موم داخل واکس ، یکی برای پرداخت کردن. اگر رگه یا یک لایه ابری به وجود آمد برای زدودن آن از یک اسپری یا کرم تمیزکننده مبلمان استفاده کنید.
  -برای مبلمان هایی که رویه*های خاص دارند، از موارد ویژه استفاده کنید. برای پرداخت*های خیلی براق یا عتیقه از جلای مایع یا روغن بادام استفاده کنید. در مورد پرداخت*هایی که براقی آنها متوسط است از موادی که سیلیسم دارند استفاده نکنید؛ اما در مورد پرداخت*هایی که براقی آنها کم است از جلای مایع یا واکس تمیزکننده که محافظت است ولی درخشش نمی*دهد استفاده کنید. رویه*های روغنی را هرچند وقت یکبار با محلول ملایم صابون که چند قطره الکل معدنی با آب لیمو به آن چکانده اید بشویید ، سپس روغن برزک جوشیده بزنید. رویه*های روغنی را با پارچه*ای که با آب تمیز و گلیسرین یا تینر معدنی مرطوب شده است گردگیری کنید. در دکوراسیون منزل ، رویه*های نقاشی شده روی مبلمان را با پارچه اسفنجی که با محلول ملایم صابون مرطوب شده است تمیزز کنید و از موادی که برای چوب*های نقاشی شده توصیه شده است، استفاده نمایید.
  برای نو و خوش نما نگاه داشتن مبلمانی که با پارچه روکش شده است، هفته*ای یک بار از جاروبرقی استفاده کنید و تشک*ها را برگردانید تا استهلاک به طرفین تشک*ها تقسیم شود. قبل از تمیز کردن روکش دقت کنید که پارچه با چه ماده ای باید تمیز شود. با اسفنج یا قلم موی نرم، کف شست و شو دهنده را با حرکتی دایره*ای روی یک منطقه کوچک بمالید. کف*ها را با یک ابر خشک یا حوله تمیز بردارید ، سپس با یک پارچه مرطوب گرم آن را تمیز کنید و اجازه دهید سطح مبلمان خشک شود.
  رویه*های چرمی و وینیلی به مراقبت*های ویژه ای نیازمندند. گرد و غبار، دشمن چرم است و عمل ساینده آن می*تواند به چرم لطمه بزند؛ از این رو هرچند وقت یک*بار، به طور کامل گردگیری کنید. چرم*های امروزی را با آب گرم و صابون ملایم صورت، تمیز کنید. وینیل را با مواد مناسب برای تمام وینیل*ها، با آب گرم و ماده شوینده ملایم، تمیز کنید .در خصوص این دو جنس از استفاده کردن موادی چون آمونیاک، مواد رنگبر شیمیایی یا مواد ساینده به شدت پرهیز کنید.
  برای خوب نگاه داشتن نمای پلاستیک ، آن را با پارچه مرطوب و محلول ملایم تمیز کنید. هرگز از تمیزکننده*های ساینده یا جلای مبل*ها استفاده نکنید. پاره*ای از سازندگان توصیه می*کنند از واکس اتومبیل استفاده شود تا خراش ایجاد نشود. مبل*های حصیری ترکه*ای در برابر باران و آفتاب ، آسیب*پذیرند ؛ بنابراین آنها را در داخل ساختمان یا در ایوان*های سقفدار نگاه دارید. با برس جاروبرقی، قسمت*های بافته را گردگیری کنید و سپس با ابر و صابون بشویید، آبکشی کنید و دستمال بکشید تا خشک شود. واکس مایع مخصوص مبلمان، درخشش خاصی به مبلمان می*دهد.
  وقتی مبلمان ساخته شده از چوب خیزران، تحت فشار، ترک برمی*دارد، نیاز به رطوبت دارد. خیزران را با ابر مرطوب تمیز کنید یا با یک پیستوله پر از آب مرطوب کنید و بعد بمالید و بگذارید خشک شود ولی دقت کنید اسکلت مبل مرطوب نشود و رطوبت به بافت حصیری نفوذ نکند. در
  تعمیرات ساختمان روی مبلمان فلزیی دارای آب گرم، از جلای فلزی استفاده کنید اما از این جلا بر روی مبل*های دارای آب برنج استفاده نکنید. مبلمان دارای آب برنج را با پارچه نرم تمیز کنید تاا پوشش لاکی محفاظ، خراش برندارد.
  عکس به اندازه 45% (800x396) کوچک شده است، براي نمايش عکس در اندازه واقعي (1440x712) بر روی نوار کليک کنيد و یا برای باز شدن عکس در صفحه جدید بر روی عکس کلیک کنید.  استفاده از رویه*های روغنی و مومیدر دکوراسیون داخلی ، رویه بر روی مبلمان های چوبی و چوب ، از آن محافظت می*کند. برای اینکه چوب دارای ظاهری سخت باشد، یک رویه روغنی یا روغنی مومی انتخاب کنید. روغن به درون چوب نفوذ می*کند و تا حدی در برابر ریزش مایعات از آن محافظت می*کند. برای زدنن رویه روغنی، مقداری روغن را روی مبلمان بریزید، آن را با کهنه بمالید و بگذارید خیس بخورد و بعد سطح را خشک کنید. برای اینکه یکدست*تر جلوه کند، می*توانید یک لایه نهایی موم ، یعنی واکس مخصوص پرداخت*کننده بر روی آن بزنید. این عمل در
  بازسازی و تعمیرات ساختمان سبب جلوه ای خاص درر طراحی منزل می شود.جلا، پلی یورتان و لاک، سطح چوب را محکم ، مقاوم و درخشان می سازد. آب و الکل به پلی*بورتان نفوذ نمی*کنند. جلا هم غیر قابلل نفوذ است؛ اما به اندازه پلی*بورتان کارآمد است. هم پلی*بورتان و هم جلا را با برس می*زنند و هر دو برای پرداختکاری براق و صاف مورد استفاده قرار می*گیرند. لاک و پرداخت*های شبیه لاک، سریع خشک می*شوند و به اندازه سایر جلاها ضخیم نمی*شوند و می*توان آنها را اسپری کرد یا با برس زد.
  برای برس زدن یک رویه صاف می توانید از تکنیک*ها زیر استفاده کنید:
  – برای جلوه دار ماندن دکوراسیون داخلی ، مبلمان را در اتاقی قرار دهید که جریان هوا در آن وجو ندارد و این گونه ، گرد و غبار بر آن نمی شیند و برای زدودهه شدن کامل گرد و غبار ، آن را با یک پارچه تمیز کنید.

  عکس به اندازه 31% (800x534) کوچک شده است، براي نمايش عکس در اندازه واقعي (1152x768) بر روی نوار کليک کنيد و یا برای باز شدن عکس در صفحه جدید بر روی عکس کلیک کنید.

  عکس به اندازه 41% (800x445) کوچک شده است، براي نمايش عکس در اندازه واقعي (1344x747) بر روی نوار کليک کنيد و یا برای باز شدن عکس در صفحه جدید بر روی عکس کلیک کنید.


  -قوطی حاوی جلا را تکان ندهید. محتوای آن را با یک وسیله به هم بزنید ؛ اما اجازه ندهید حباب درست شود.
  -از قلم موی مرغوب استفاده کنید. موهای قلم مو می*تواند طبیعی یا مصنوعی باشد. موهای قلم مو را تا نیمه به داخل جلا فرو کنید. قلم مو را تکان بدهید تا جلای اضافی از قلم مو جدا شود. موهای قلم مو را به لبه قوطی فشار ندهید.– جلا را به آرامی روی سطح بکشید. وقتی یک پانل کامل را جلا زدید با استفاده از نوک موهای قلم مو، به طور طولانی و راست به طوری که جلا در قسمت*های مجاور روی هم بیفتد، قلم مو بزنید. بگذارید آن قسمت از مبلمان کاملا خشک شود، سپس به آرامی با کاغذ سمباده شماره ۲۲۰ سمباده بزنید و با یک کهنه روی آن بمالید و با دقت، لایه دیگر را بزنید.


 2. تشکرکنندگان: 2 نفر


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کلیه حقوق مادی و معنوی برای انجمن گفتگوی کشاورزان محفوظ می باشد .
پشتیبانی و هاستینگ : پاکدل هاست
انجمن گفتگوی کشاورزان ایران در آبان ماه 1392 فعالیت خود را آغاز نمود. انجمن گفتگوی کشاورزان ایران مفتخر است که توسط سرورهای پرقدرت پاکدل هاست پشتیبانی می شود.