برنج آرژانیتی و اروگوئه قیمت برنج هندی را می شکند

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: طی دو ماه گذشته بیش از هشت هزار تن برنج وارداتی هندی در همدان توزیع شده است.

علیرضا شجاعی

“علیرضا شجاعی” امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه همدان، افزود: بزودی برنج وارداتی اروگوئه و آرژانتینی با قیمتی مناسب برای شکستن قیمت برنج هندی در چرخه توزیع وارد خواهد شد.
برنج

وی اعلام کرد: در حال حاضر میزان این نوع برنج کم است و قصد دپو کردن آن را داریم تا به حجم ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تن برسد سپس اقدام به توزیع آن کنیم.
توزیع برنج وارداتی هندی

به گفته شجاعی توزیع برنج وارداتی هندی به صورت منظم بوده است اما هنوز تعدادی صف های کوچک به علت داشتن حاشیه سود، وجود دارد که قصد سوئ استفاده و جابجا کردن آن را دارند.
توزیع برنج

وی ادامه داد: این نوع برنج علاوه بر توزیع در فروشگاه های زنجیره ای، در تمام ادارات، بیمارستانها، مراکز و حتی شرکتهای پیمانکار توزیع شده است.

برنج هندی

شجاعی فروش جو به جای برنج هندی توسط افراد سودجو را در استان شایعه دانست و اظهار کرد: این شایعات در استانهای کرمانشاه و ایلام و شهرستانهای اسدآباد و لالجین نیز وجود داشت اما مردم ما آگاه هستند و فرق بین برنج و جو را از طریق وزن آن تشخیص می دهند.