۱۵ بهمن ۱۳۹۲مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر دهخدا با بیان اینکه مقامات وزارت جهاد کشاورزی و دولت تدبیر و امید با درایت به موقع مانع از بحران در صنعت شکر کشور شدند، افزود: تولید کنندگان شکر امیدوارند دولت با وضع تعرفه مناسب همانند آنچه در کشورهای همسایه نظیر ترکیه وجود دارد، هوشمندانه مانع از بحران در این صنعت شده و وضع تعرفه منطقی را برای سال آینده اجرایی نماید. واردات شکر تا اطلاع ثانوی ممنوع شد!

فریبرزکریمی زند در گفتگو با رسانه هاافزود: تمامی کشورهای جهان به منظور حفظ و حراست از تولیدات داخلی بخصوص در بخش کشاورزی خود مبادرت به تعیین تعرفه مناسب می نمایند تا ضمن ایجادو حفظ اشتغال، رعایت تناوب زراعی، جلوگیری از برهم خوردن توازن قیمت محصولات کشاورزی و… از امنیت غذایی کافی برخوردار گردند. بطور مثال آنچه مستندات موجود نشان می دهد کشور ترکیه که شرایطی کم و بیش مشابه کشور ما دارد، برای حفظ تولید و مزایای بی شمار آن، تعرفه واردات شکر را بالغ بر ۱۳۵درصد تعیین نموده است. وی در ادامه افزود: با توجه به تعرفه پائین واردات شکر ، سیل واردات این محصول می رفت که بازار شکر و تولید کنندگان را به ورطه بحران بکشاند که مقامات جهاد کشاورزی و دولت تدبیر و امید با چاره اندیشی و ورود به موقع و طرح تعرفه ۱۶درصدی برای دوماه پایانی سال و توقف هرگونه ثبت سفارش جدید ، از افت غیر منطقی قیمت شکر جلوگیری کردند .
مدیرعامل کشت و صنعت نیشکر دهخدا گفت: با وجود اینکه قیمت شکر از سوی دولت ۱۹۰۰تومان تعیین شده بود اما تولید کنندگان به دلیل حجم واردات انجام شده مجبور بودند شکر را با قیمت ۱۷۰۰تا۱۷۶۰تومان بفروشند که این امر موجب کاهش نقدینگی و مشکلاتی برای تولید کنندگان می شد. که با نظرات مثبت مقامات جهاد کشاورزی و با درایت به موقع ایشان مبنی بر ممانعت از ثبت سفارش ورود شکر تا تاطلاع ثانوی به کشور از بحران در صنعت شکر کشور جلوگیری شد. کریمی زند عنوان کرد: با وجود فراهم بودن شکر کافی در کشور و ذخیره حدود یک میلیون و چهارصد هزار تنی در سال ۹۳،بدون احتساب تولید سال ۹۳، هیچ نگرانی از باب کمبود شکر وجود ندارد و با اضافه شدن تولید سال۹۳به این مقدار، موجودی شکر در وضع مطلوبی خواهد بود و این امر می تواند فضای آرامی را فراهم کند تا دولت با وضع تعرفه منطقی علاوه بر صیانت از حقوق مصرف کننده به رونق تولید و توسعه این صنعت کمک کند. کشت و صنعت نیشکر دهخدا یکی از واحدهای هفتگانه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی می باشد که در ۲۵ کیلومتری شمال اهواز واقع شده است. ظرفیت تولید صد هزارتن شکر خام و ۱۷۵هزارتن شکر سفید می باشد. این کشت و صنعت رکوردهای کاشت ۲٫۸برابر استاندارد جهانی و همچنین راندمان تن در هکتار ۱۲۸تن در واحد سطح را در سال های گذشته بدست آورده است.